Без струја дел од корисниците во Сопиште

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 09.02.2022 година (среда) поради веке закажани технички зафати во системот, без електрична енергија ќе останат:
 

Без струја дел од жителите на Сопиште

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека, денеска, до 16 часот, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од ул. 1, лоцирани на потегот од ресторанот „Гемиџии“ до општина Сопиште (Oпштина Сопиште).
 

Без струја дел од Сопиште

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат:
 

Без струја делови на Чаир и Сопиште

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека се планирани следните технички зафати во електросистемот на Град Скопје и без електрична енергија ќе останат делови на Чаир и Сопиште.
 

Општина Сопиште ја доби првата градинка

Во општината Сопиште е отворена новата градинка „Виножито“, на чие отворање присуствувапе министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска.
 

Без струја утре жителите на селото Дражилово

 Жителите на селото Дражилово во општина Сопиште утре од 9 до 16 часот ќе бидат без струја, информира Регионалниот центар за управување со кризи.
 
 Против Б.Д.(69) од Скопје, поранешен секретар на Општина Сопиште, поднесена е кривична пријава од страна на Секторот за внатрешни работи Скопје, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“, казниво по член 353 од Кривичниот законик.
 

Удри гром и изгоре викендичка

Викендичка во скопското село Нова Брезница изгоре во пожар што се случи синоќа околу 21:40 часот.
 

Утре без вода делови од општина Сопиште

Поради чистење на резервоарот Сопиште утре прекин во водоснабдувањето ќе има во населените места Ракотинци, Добри Дол и Сопиште, во општина Сопиште.
 

Утре без вода делови од Сопиште

Поради вонредно чистење на резервоарот Сопиште на ден утре прекин на водоснабдување ќе имаат населените места Ракотинци, Добри Дол и Сопиште, во општина Сопиште.
 
Дел од жителите од скопското село Морани денеска од 9 до 14 часот ќе бидат без електрична енергија.
 

Без вода денеска дел од Сопиште

Без вода денеска од 10 до 16 часот ќе останат корисниците од селата Ракотинци и Добри Дол, како и дел од корисниците од село Ракотинци.
 

© Скопски портал. Сите права се заштитени.