Се отвори дупка во плочникот на скопскиот плоштад, пропадна машина за чистење

Машина за чистење пропаднала утрово откако се отворила дупка во плочникот на Плоштадот Македонија во Скопје, во непосредна близина на фонтаната Воин на коњ.

Во инцидентот нема повредени лица.

Ова е вторпат сервисно возило да пропадне на главниот плоштадот.

Во јуни 2017, пропадна камион додека се подготвуваше бината за пречек на ракометарите на Вардар по освоената титула европски шампион
© Скопски портал. Сите права се заштитени.