Во Скопје студено со кратки сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, во во текот на денот обланоста ќе се намалува и ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност.

 

Ќе дува умерен а наместа повремено силен северен ветер со брзина и над 60 км/час. Максималната температура ќе биде во интервал од -2 до 6 степени.

 

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, попладне обланоста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 2 степенa.
© Скопски портал. Сите права се заштитени.