Нападнати малолетници во автобус на ЈСП бр.81

Во Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа околу 20,50 часот  било пријавено дека на автобуската постојка пред село Чучер Сандево,
 

Дел од Мирковци утре без струја

Од 11 до 12 часот утре без снабдување со електрична енергија ќе останат корисниците од Мирковци, делот од селото кај чешмата (сред село).
 

© Скопски портал. Сите права се заштитени.